נולד ביוני 1939 באלכסנדריה, מצריים

 

נפטר ב-14/1/1987   עקב התקף לב.

 

מקום הקבורה : קרית ביאליק

 

 
 
 אשר נולד במצריים ב 1939. אביו היה מהנדס כימיה, ונפטר בגיל צעיר מאד ממחלת טיפוס. אשר התייתם מאביו בגיל שנתיים, הוא ואחיו הצעיר, אברהם, הועברו לבית יתומים. עם עליית נאצר לשלטון מצב היהודים הדרדר. אשר, שהיה כבר בן 12, עזב יחד עם אחיו בן ה-10 את מצריים ויחד עלו לישראל ב- 12.12.50.
 
בלית ברירה הופרדו האחים עם עלייתם לארץ, ואשר הועבר לקיבוץ יקום במסגרת עליית הנוער. אימו, מרי וארבעת אחיותיו הגיעו לארץ רק כעבור 3 שנים.
 
בגיל 17.5 התגייס אשר ליחידה מובחרת בצה"ל. לאחר השחרור מהשירות הסדיר הכיר את אשתו מרים והם נשאו בתאריך 10.3.60 בקרית חיים. לאחר החתונה עברו להתגורר בפנימיית נעורים שם עבד כמדריך נוער ולמד חקלאות במדרשת רופין. כעבור שנה עברו לקרית מוצקין ושם הקימו את ביתם. נולדו להם 3 בנות: סמדר, ענת ומיכל.
 
לצערנו, אשר נפטר בגיל צעיר, בגיל 48 מהתקף לב פתאומי. מותו השאיר אותנו המומים וכואבים. רק שנים רבות מאוד לאחר מותו התעוררו בנו שאלות לגבי פעילותו בעת שירותו הצבאי. תקופה זו היוותה חידה עבור משפחתו. ערכנו בירורים רבים לאור מידע קלוש שהיה לנו על תקופת שירותו. לשמחתנו הרבה, המעגל נסגר, עת הסתבר לנו שאשר היה מהצוותים הראשונים שהקימו את היחידה.
 
חזרה לעמוד הקודם