קיין גדעון ז"ל

קיין גדעון ז"ל

סמ"ר
בן אלישבע ורענן
נולד בי"ב בתמוז תש"ד, 3/7/44 ברמות השבים
נפל בי"ט בתשרי תשל"ד 15/10/73
בן 29 במותו
נפל בעת מילוי תפקידו
הובא למנוחת עולמים בבית העלמין  ברמות השבים
 
 
סיפור חייו:

גדעון (גידי), בן אלישבע ורענן, נולד ביום י"ב בתמוז תש"ד (3.7.1944) ברמות השבים. הוא למד בבית-הספר היסודי בכפר מל"ל, ואחרי-כן המשיך את לימודיו בבית-הספר התיכון "כצנלסון" בכפר סבא, במגמה הריאלית. גידי גדל ולמד ברמות השבים, והצטיין בלימודיו. מלבד עברית, ידע היטב גם אנגלית וגרמנית. כשלמד בבית-הספר התיכון, היה פעיל בגדנ"ע ואף עבר קורס מ"כים. מילדותו היה חובב שחייה, ומשבגר נהנה לעבוד עם נוער. אחרי שסיים את לימודיו התיכוניים, למד שנה מתמטיקה ופיסיקה באוניברסיטה העברית בירושלים.
גדעון גויס לצה"ל בסוף אוגוסט 1962, במסגרת העתודה האקדמית, ועבר את אימוני הטירונות. כעבור שנה, ביקש לחזור לשירות פעיל, התנדב ליחידה קרבית והוצב כרובאי ביחידה. לאחר שהשתלם בקורס צניחה, חזר ליחידתו ושירת בה כמ"כ רובאים. לאחר שסיים את שירותו הסדיר, התנדב לשרת שנה בצבא קבע ושימש ביחידתו כמדריך בתחום מקצועי מיוחד. מפקדו ציין שהוא בחור מסור, ישר ומהימן, בעל ידע מקצועי מבוסס, ערני וחרוץ, בעל יזמה ומרץ. פעמיים הוענק לו ציון לשבח מטעם הרמטכ"ל, על שהשכיל לבצע את תפקידו בצורה מופתית, כשפעל מתוך משמעת ודיוק מרבי וקיים רמת ביצוע ראויה לשבח, במשימה קשה ומסוכנת שהוטלה על חולייתו. בספטמבר 1966 עוד בטרם סיים את שירות הקבע, נשא אישה. במהלך שירותו השתתף גם במלחמת ששת הימים. בתעודת השחרור שלו צוין כחייל מעולה, מסור לתפקידיו, נמרץ וערני.
אחרי ששוחרר מהשירות בצה"ל חזר גידי והמשיך את לימודיו באוניברסיטה בירושלים, שם הוענק לו תואר ראשון ותואר שני בפיסיקה ובמתמטיקה. בתקופת לימודיו באוניברסיטה עבד כמדריך בחוג לידיעת הארץ ולטיולים ב"בית נחמיה" בירושלים. בקיץ 1969 נסע לטיול בחוץ-לארץ. בשנת 1970, אחרי שסיים את לימודיו, החל לעבוד בתעשייה האווירית כמתמטיקאי בצוות תכנון הנדסי והתגורר ברמות השבים עם רעייתו וילדיו, עפרה ואבנר. כשפרצה מלחמת יום-הכיפורים, נקרא גידי ליחידתו והשתתף עמה בקרבות ברמת-הגולן. ביום י"ט בתשרי תשל"ד (15.10.1973), נפגע בהפגזה ארטילרית ונהרג. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין ברמות השבים. השאיר אחריו אישה, בת ובן, הורים, שלושה אחים ואחות. לאחר נופלו הועלה לדרגת סמל-ראשון.
במכתב תנחומים למשפחה השכולה כתב מפקד היחידה: "הוא היה אחד מטובי הלוחמים ביחידה. פשטות ויושר, צניעות ואחריות, ידידות ונכונות להירתם לכל עזרה, אפיינו אותו לאורך כל הדרך".
 
חזרה לעמוד הקודם