שותפים

"מארלי העניק לנו מתנה - מתנה שלא תסולא בפז, ועם זאת היא ניתנה לנו בחינם. הוא לימד אותנו את אמנות האהבה ללא תנאי. איך מעניקים אותה, איך מקבלים אותה. במקום שבו קיים דבר כזה, כל השאר כבר מסתדר בעצמו."
                          ג'ון גרוגן, מתוך הספר "מארלי ואני"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
קרן הישג, הפועלת הודות לתרומתם הנדיבה של ג'רי שוורץ ורעייתו הת'ר ריסמן, ובניהולו של אביב בושינסקי, שותפה של היחידה והמסדר כבר 8 שנים. הקרן שותפה אסטרטגית בקרן המלגות, בפרויקט "להעז" ובפרויקטים למען רווחת חיילי היחידה הסדירה.
קרן הישג
קרן הישג היא קרן מלגות לימודים המעניקה מידי שנה מלגות לחיילים משוחררים שהוכרו כ”חיילים בודדים” בצה”ל, הזוכים למלגה הכוללת מימון שכר הלימוד לתואר ראשון, וכן תמיכה חודשית להוצאות קיום.
את הקרן הקים ג’רי שוורץ יחד עם רעייתו הת’ר ריסמן, שרואים בחיילים הבודדים חוד החנית בתחום ההתנדבות והתרומה למדינת ישראל, מתוך תחושת מחויבות והוקרת תודה לאלפי החיילים הבודדים ששירתו בצה”ל, רובם צעירים שעזבו את היקר להם מכל: הורים, משפחה וחברים, עלו לבדם לארץ והתגייסו לצה”ל.. “לאחר שתרמו כה רבות לישראל, מן הראוי להושיט להם יד לעזרה, לתת להם תמיכה, חיבוק ותחושה שיש מאחוריהם משפחה שדואגת. חשוב לנו שידעו שעתידם וביתם הוא כאן - בישראל, ושימשיכו לשאוף למצוינות והישגיות גם בחיים האזרחיים.”
תוכנית המלגות לחיילים הבודדים מתמקדת בטיפוח המוטיבציה וההישגיות בחברה הישראלית ובעולם האקדמי כאחד. בתמורה מתחייבים מקבלי המלגה להתנדבות שנתית בקהילה וכן לעמוד בדרישות האקדמיות.
 
 
 

 
 

פועלים בקהילה

מעורבות חברתית ותרומה לקהילה
 
בנק הפועלים הוא שותף ותיק של היחידה הסדירה והמסדר.
 
החטיבה הקמעונאית של הבנק מאמצת את היחידה הסדירה במסגרת פרויקט "אמץ לוחם" ומאפשרת פעילות ת"ש ורווחה לחיילי היחידה לאורך השנה. הקרן הפילנטרופית של הבנק - פועלים בקהילה - תורמת זה שבע שנים סכום משמעותי מאוד לקרן המלגות ע"ש אברהם ארנן לזכר נופלי היחידה.
 
פועלים בקהילה
כחלק מהחזון, מהאסטרטגיה ומהערכים של קבוצת בנק הפועלים, הבנק רואה עצמו מחויב למעורבות פעילה ומובילה בחברה ובקהילה, לצד המנהיגות העסקית והיוזמה בתחום הכלכלי. על-פי תפישה זו, גוף הפועל בתוך הקהילה ושואב ממנה את עובדיו ואת לקוחותיו, מצופה ממנו להוביל ולתרום לקידום ולשיפור התנאים של בני הקהילה ובמיוחד של החלשים שבהם. ברוחה של פילוסופיה עסקית זו, הבנק מקיים פעילות קהילתית מגוונת ורחבת-היקף, המוצאת ביטוי במעורבות חברתית, בתרומות כספיות ובפעילות התנדבותית ענפה, שבה משתתפים חברי ההנהלה והעובדים גם יחד. פעילות זו היא יסוד חשוב בגאוות היחידה של העובדים.
פעילויות הבנק למען הקהילה מרוכזות במסגרת "פועלים בקהילה".
בנק הפועלים מממש את מעורבותו הקהילתית באמצעות פרויקטים ארציים, לרבות בפריפריה הגיאוגרפית, הכלכלית והחברתית, תוך הסתייעות בגורמי מפתח, המומחים בזיהוי צורכי הקהילה.
 
חזרה לעמוד הקודם