חזרה לעמוד מי אנחנו

על העמותה

"מסדר דורשי-טוב" הוקם בשנת 1967 על ידי אברהם ארנן וחבריו מהגרעין המייסד של היחידה, כעמותה המאגדת ומאחדת את בוגרי היחידה. עם היוסדה, חרטה העמותה על דגלה מספר מטרות עיקריות. ראשית, כפי שמעיד שמה, העמותה דורשת בטובתם של חיילי היחידה ובוגריה. היא מלווה את הבוגרים ומציעה מסגרת תומכת ומחזקת לבוגרי היחידה גם בחיים האזרחיים, במגוון רחב של תחומים. העמותה מהווה פלטפורמה לחיזוק הקשר בין בוגרי היחידה בכלל ולחיזוק הקשר הבין-דורי בפרט, זאת מתוך מטרה לאפשר לחברי העמותה לשמור על יחסי הרעות מהשירות הצבאי ולסייע איש לרעהו ככל שניתן. העמותה מכירה בפוטנציאל הרב הגלום במשאב האנושי עליו היא מושתתת, בוגרי היחידה, ומאמינה כי הרצון של בוגריה להמשיך ולעשות עבור המדינה אינו מסתיים עם השחרור. אי לכך, היא מהווה כוח מניע ובסיס למעורבות חברתית במגוון תחומי העשייה החברתית בישראל ובשנים האחרונות התפתחו בעמותה פרויקטים המאפשרים לכל בוגר למצוא מסגרת למעורבות חברתית המתאימה לו.
העמותה חרטה על דגלה את החובה לשמר את מורשת היחידה למען הדורות הבאים. מתוך מטרה זו, קם פרויקט מורשת, המתעד בסרטים את התפתחות היחידה - פעילותה ואנשיה. מעל לכל, העמותה רואה חשיבות רבה וזכות גדולה בהנצחת נופלי היחידה, תוך טיפוח וחיזוק קשר חם ותומך עם משפחות הנופלים.
בשנים האחרונות עוברת על העמותה צמיחה והתחדשות, אשר באה לידי ביטוי ברוח עשייה רעננה ותוססת. העמותה מאגדת כ-2,000 בוגרי היחידה וצומחת בקצב של מאות חברים חדשים בשנה. מעל לכל העמותה משמשת כרשת חברתית פעילה ומשפחתית.
למידע נוסף, שאלות והצעות - צור קשר.

הצטרפות למשפחת העמותה