חזרה לעמוד עשייה חברתית

להעז ביחד

תכנית הפועלת לקידום שוויון הזדמנויות בתעסוקה לאקדמאים צעירים, לרבות מהנדסים והנדסאים מהפריפריה החברתית- גאוגרפית ע"י הכשרה וליווי בקידום הקריירה.
המשתתפים הנם צעירים מצטיינים שעל פי רוב מהווים דור ראשון להשכלה גבוהה, מסיימים בהצלחה לימודים אקדמאיים אך אינם מצליחים להשתלב בקריירה המממשת את הפוטנציאל הגלום בהם ומאפשרת לפרנס את עצמם ואת משפחתם בכבוד, דבר אשר מעמיק את אי השוויון החברתי. התוכנית מאפשרת להשתלב בתעסוקה הולמת, לדבוק בה ולהמשיך לפתח קריירה. בנוסף חותרת התוכנית ליצירת מאסה קריטית של צעירי פריפריה בעלי חוסן כלכלי ומעורבות חברתית למען ההולכים בעקבותיהם.

התכנית זכתה להצלחה מיידית ולפרס משרד 'נגב-גליל' על מצוינותה. היא פועלת ע"י שיתוף פעולה בין 'להעז' ובין מרכזי הצעירים המקומיים.
ב-2020 הוכרזה התוכנית כזוכה ב'פרס זוסמן' למצוינות בתחום פיתוח השירותים החברתיים בישראל, פרס הנחשב לגדול ביותר בתחום העשייה החברתית בישראל.

במסגרת התכנית עוברים המשתתפים סדנאות ומנטורינג על ידי מתנדבים שלנו, ברובם בכירים בתעשייה, בנושא של פיתוח אישי והיכרות מעמיקה עם עולם התעסוקה. הליווי האישי על ידי המנטורים מהווה קטליזטור ייחודי למשתתפים וחוויה ייחודית למנטורים.
המתנדבים עצמם עוברים גם הם ליווי מקצועי, הכולל הכשרות, שיחות אישיות וסדנאות המונחות על ידי אנשי מקצוע.

כחלק מחזון 'להעז' להעצים אימפקט בעזרת שותפים, הועבר והונחל הידע הנצבר תוך רתימת עמותות בוגרים נוספות למימוש התוכנית ברחבי ישראל ('שלדג', 'ש-13', '8200' ואחרים באמצעות ארגון "תופסים כיוון", המהווה גוף שמתפעל את העמותות הנוספות שאימצו את המודל שלנו).

צור קשר